ДІЇ ПРИ НАСТАННІ СТРАХОВОГО ВИПАДКУ З ОСЦПВ

  1. У разі настання страхового випадку необхідно зателефонувати на гарячу лінію ПрАТ СК «Український страховий стандарт» за телефонами: 0 800-501-634 (цілодобово) або (044)-222-09-14, 050-435-99-58(з пн-пт  9:00 до 18:00)
  2. Зателефонуйте в компетентні органи ( 102)
  3. Обміняйтесь з іншими учасниками інформацією щодо діючого полісу ОСЦПВ та даних страховика
  4. Зберігайте пошкоджене майно у такому стані, якого воно набуло внаслідок ДТП до моменту огляду його нашими спеціалістами
  5. Не пізніше трьох робочих днів з дня настання ДТП письмово надайте до ПрАТ СК «Український страховий стандарт» повідомлення про ДТП, а також інформацію про місцезнаходження свого транспортного засобу та пошкодженого майна та Ваші контактні дані.

Якщо ви бажаєте оформити Європротокол:

Зверніть увагу, що Європротоколом можна скористатися лише при умовах, коли:

–         відсутні травмовані (загиблі) люди,

–         водії-учасники ДТП мають поліси автоцивільної відповідальності,

–         наявна згода водіїв транспортних засобів – учасників ДТП щодо її обставин,

–         у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.

У разі невиконання хоча б однієї з зазначених умов, виклик відповідного підрозділу Національної поліції для оформлення ДТП є обов’язковим.

Додаткові умови для застосування системи «Електронний Європротокол»:

–         транспортні засоби обох учасників ДТП повинні мати діючі поліси внутрішнього страхування. Якщо будь-який ТЗ забезпечений полісом іноземного страховика, необхідно використовувати паперовий бланк Європротоколу або викликати поліцію.

–         Водії повинні мати при собі справні мобільні телефони. Хоча б один з учасників ДТП повинен мати з собою пристрій (смартфон, планшет, ноутбук) з фотокамерою та доступом в Інтернет.

–         Ідентифікаційні дані про страхувальника (коди  ІНПП або ЄДРПОУ) та про забезпечений  транспортний засіб (номерний знак, марку та модель) мають бути зазначені в полісі та коректно внесені  в єдину централізовану базу даних  МТСБУ. В протилежному випадку Система не зможе правильно ідентифікувати учасників ДТП.

Якщо водії скористались Європротоколом (незалежно від його форми), то вони:

–         мають право залишити місце ДТП,

–         звільняються від обов’язку інформувати відповідний підрозділ Національної поліції України про настання ДТП,

–         звільняються від адміністративної відповідальності, передбаченої за спричинення ДТП,

–         повинні не пізніше трьох робочих днів з дати ДТП звернутись зі своїм примірником заповненого Європротоколу до страховика, з яким укладали договір обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. В разі використання системи «Електронний Європротокол» повідомлення страховикам учасників ДТП відправляються автоматично.

Такий механізм спрощеного оформлення ДТП запроваджено в Україні з 19 вересня 2011 року, коли вступив в силу Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дорожньо-транспортних пригод та виплати страхового відшкодування» від 17.02.2011 №3045-VI.

Важливо памятати, що при оформленні Європротоколу страхове відшкодування є додатково лімітованим. Зараз, відповідно до Розпорядження Нацкомфінпослуг від 29.12.2015 №3471, такий ліміт складає 50 000 грн.

Якщо ж всі умови виконано, то при заповнені Європротоколу треба враховувати наступне:

УВАГА! Раніше ніж заповнювати Повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду радимо Вам, за наявності відповідних технічних засобів, провести фотографування місця події та обох транспортних засобів, причетних до дорожньо-транспортної пригоди. Вказані фотографії надати страховику разом із Повідомленням про дорожньо-транспортну пригоду.

1. Повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду (далі – Повідомлення) – письмове повідомлення встановленого Моторним (транспортним) страховим бюро України (далі – МТСБУ) зразка, яке надається Страховику чи МТСБУ водієм транспортного засобу, причетного до дорожньо-транспортної пригоди.

2. Повідомлення заповнюється та підписується водіями транспортних засобів, причетних до дорожньо-транспортної пригоди (далі – ДТП). Повідомлення може оформлятися одним із водіїв транспортних засобів виключно у разі, якщо оформлення ДТП здійснювалося уповноваженими на те працівниками поліції.

3. При складанні Повідомлення використовується тільки один комплект документів, що складається з трьох аркушів: титульної сторінки, оригіналу та копії повідомлення будь-якого учасника ДТП.

4. Повідомлення заповнюється чітко, розбірливо, від руки кульковою ручкою, бажано друкованими літерами, при цьому обов’язково зазначаються всі відомості про кожного учасника ДТП. Вибір учасником колонки (жовта чи блакитна) не має значення.

5. У разі настання ДТП за участю лише забезпечених транспортних засобів, за умови відсутності травмованих (загиблих) людей, а також за згоди водіїв цих транспортних засобів щодо обставин її скоєння, за відсутності у них ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, ці водії мають право спільно скласти Повідомлення. У такому разі водії транспортних засобів після складення Повідомлення мають право залишити місце ДТП та звільняються від обов’язку інформувати Державтоінспекцію МВС України про її настання.

6. Виправлення у Повідомленні категорично забороняються. Замість зіпсованого бланку заповнюється інший.

УВАГА! Тільки після підписання Повідомлення водіями – учасниками ДТП, аркуші розділяються для кожного із водіїв.

7. Порядок заповнення Повідомлення:

7.1. Пункти 1, 2 заповнюються згідно з фактичними датою та часом настання ДТП із зазначенням місця ДТП;

7.2. У пунктах 3, 4 Повідомлення вірне твердження позначається знаком «Х»;

7.3. У пункті 5 зазначаються відомості про свідків ДТП. У разі, якщо свідки ДТП не встановлені або відсутні, то у цьому пункті робиться запис, наприклад: «не виявлені» або «відсутні»;

7.4. У пункті 6 зазначається інформація про страхувальника згідно з даними полісу обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів або «Зеленоїкарти» (далі– Сертифікат страхування);

7.5. Пункт 7 заповнюється згідно з даними свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та Сертифікату страхування. Відомості в зазначених документах мають співпадати;

7.6. Пункт 8 заповнюється згідно з даними Сертифікату страхування. Поле «ТАК» пункту 8 «Чи покриває поліс шкоду транспортному засобу?» позначається знаком «Х» за наявності договору добровільного страхування наземних транспортних засобів (КАСКО);

7.7. Пункт 9 заповнюється згідно з даними посвідчення водія – учасника ДТП. Також водій – учасник ДТП зазначає номер свого телефону або електрону адресу (е-mail) та адресу фактичного проживання;

7.8. У пункті 10 стрілкою необхідно вказати напрям і місце початкового удару (первинного контакту);

7.9. У пункті 11 стисло зазначаються видимі пошкодження кожного транспортного засобу;

7.10. У пункті 12 (клітинки 1-17) відмічаються знаком «Х» обставини, які відносяться та характеризують ДТП.

УВАГА! Обов’язково зазначається кількість відмічених знаком «Х» клітинок;

7.11. У пункті 13 відображаються: розташування транспортних засобів А і В на момент настання ДТП, стрілками напрямок їх руху, дорожні знаки та розмітка, назва вулиць або доріг. Для позначення автомобіля використовується позначка « »;

Для зображення роздільних смуг, перехрестків та вулиць використовуються позначки «╠ », « ╬ », « ═ »;

7.12. У пункті 14 надається додаткова інформація, яка не міститься у Повідомлені та яку водій транспортного засобу вважає за необхідне викласти. У разі необхідності дозволяється використання додаткового аркуша. У такому випадку в пункт 14 Повідомлення вноситься запис «додаткові пояснення на ___ аркушах додаються»;

7.13. У пункті 15 ставиться підпис (підписи) особи (осіб), що оформляла (оформляли) Повідомлення.

Завантажити шаблон Європротоколу можна тут.

Дізнатись про стан врегулювання вашої події ви можете за телефоном : 050-435-99-58 ( з пн-пт  9:00 до 18:00) або за телефоном гарячої лінії 0 800-501-634 (цілодобово)

ПЕРЕЛІК ПЕРВИННИХ ДОКУМЕНТІВ ОСЦПВ (Авто - Цивілка)

ДЛЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ

1. Протокол поліції ОРИГІНАЛ або Європротокол ОРИГІНАЛ;
2. Копія посвідчення водія / талону на право керування транспортного засобу;
3. Копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу;
4. Копія полісу страхування;
5. Копія паспорту Страхувальника / власника Пошкодженого майна;
6. Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного коду Страхувальника / власника Пошкодженого майна;

ГАРЯЧА ЛІНІЯ

цілодобово

безкоштовно в межах України

ОФІС

з 9.00 до 18.00

тарифікація згідно тарифів Вашого оператора

 

Меню